Americká hypotéka od České spořitelny vs. od ČSOB

Americká hypotéka je teď asi naprosto nejdiskutovanějším tématem v oblasti financí a bankovnictví. Půjčit si totiž můžete neuvěřitelné částky, a to za pouhou zástavu vaší nemovitosti. Jenže když pak nebudete moct splácet, můžete o tento majetek velice jednoduše přijít. My jsme si proto vzali pod drobnohled dvě velice oblíbené banky v České republice, a to Českou spořitelnu a ČSOB. Obě dvě Americké hypotéky poskytují, obě dvě s nejrůznějšími podmínkami a parametry a obě dvě najdete prakticky v každém městě v ČR. Kde tedy dostanete Americkou hypotéku výhodněji?

Americká hypotéka od České spořitelny

Začneme rovnou Českou spořitelnou. U té si můžete prostřednictvím Americké hypotéky přijít na 150 000 Kč až 70 % hodnoty zastavované nemovitosti. Může se tedy jednat o částku končící klidně i na milionech korun. Tento úvěr následně budete muset splatit nejpozději do patnácti let, a to s garantovanou výší úrokové sazby po celou dobu splácení. Navíc máte u České spořitelny možnost mimořádné splátky, on-line ocenění vaší zastavované nemovitosti a výpis z úvěrového účtu zcela zdarma.

Americká hypotéka od ČSOB

V čem se odlišuje Americká hypotéka od ČSOB? Tato taktéž velice oblíbená banka poskytuje Americkou hypotéku na částku od 200 000 Kč až do 5 000 000 Kč, což by se mělo, stejně jako u České spořitelny, rovnat 70 % hodnoty zastavované nemovitosti. U ČSOB ovšem budete mít mnohem delší dobu splácení, a to až 20 let, takže budete mít také mnohem nižší měsíční splátky. Avšak i v tomto případě budete mít jistou garantovanou úrokovou sazbu, možnost mimořádných splátek, možnost připojištění se proti neschopnosti splácet a v neposlední řadě i profesionální finanční servis v ceně.