Porovnání hypotéky 50% - 100%
Hypoteční úvěry:
Srovnání půjčky Podrobné srovnání půjček

Srovnání půjčky a úvěry. Více než 70 nabídek. Vyberte si půjčky na bydlení, na auto, na nákupy, na studium nebo půjčky na cokoliv. Porovnávat půjčky můžete podle mnoha různých parametrů.


Podrobné srovnání půjček

Hypotéky na bydlení nabízíme již více než 20 roků. Vyberte si ze široké nabídky prověřených bankovních produktů a vyzkoušejte půjčku na bydlení, která vám zaručí spokojené stáří.

Druhy hypoték

Klasická hypotéka pokrývá různé typy hypotečních úvěrů. Je sem možné zařadit především hypotéky určené k financování nákupu nového bydlení – byt do osobního vlastnictví, rodinný dům alespoň s jedním bytem, družstevní byt (respektive podíl v družstvu). Patří sem i hypotéka na výstavbu nového bydlení nebo na rekonstrukci (předpokladem ale je, že během rekonstrukce vznikne nová bytová jednotka). Hypotéka může dále pokrývat i stavební pozemek nebo případně i další související výdaje s bydlení (řada bank umožňuje čerpat až 20% z úvěru třeba ba vybavení bytu nebo související výdaje s pořízením bydlení).

Klasická hypotéka je zajištěna nemovitostí. Ten kdo má zájem koupit nový byt nebo dům, nejprve v bance musí předložit smlouvu o smlouvě budoucí (na nákup nemovitosti) a/nebo kupní smlouvu. Na základě této dokumentace banka provede schválení hypotéky a částka je pak převáděna na účet prodávajícího.

Americká hypotéka

Americká hypotéka se od té klasické v mnohém liší. Zatímco u běžné hypotéky půjčuje banka na pořízení nemovitosti, americká hypotéka předpokládá, že už nějakou nemovitost vlastníte. Americká hypotéka je vlastně neúčelový úvěr na cokoliv, kdy dáváte bance do zástavy nějakou nemovitost. Půjčené peníze mohou být vázány na nějaký konkrétní účel nebo je můžete utrácet bez omezení (neúčelové úvěry mají zpravidla vyšší úročení). LTV Americké hypotéky se v závislosti na bance a dalších podmínkách zpravidla pohybuje mezi 50% – 85% (50% platí především pro hypotéky bez doložení vašeho příjmu).

Předhypotéční úvěr

Předhypotéční úvěr se sjednává ve chvíli, kdy nemovitost, na kterou byste si chtěli vzít hypotéku, nesplňuje všechny náležitosti – typicky se může jednat o rozestavěný dům nebo byt, u kterého nemůže banka nechat zřídit zástavní právo.

Refinancování hypotéky

Jedná se defacto o klasickou hypotéku. Jen účelem jejího poskytnutí není koupě nemovitosti, ale uhrazení již poskytnuté hypotéky od jiné banky. Typickým důvodem pro refinancování hypotéky je změna podmínek. Často se vyplatí přejít od současného poskytovatele hypotéky k jinému. Díky refinancování je možné získat výhodnější podmínky (nižší úrokovou sazbu) nebo třeba prodloužit dobu splatnosti. Pozor jen na to, že pokud u hypotéky čerpáte státní finanční podporu, po refinancování o ni přijdete (státní finanční podpora se nevztahuje na refinancované hypotéky).

Hypotéka bez doložení příjmů

Hypotéka, u které nemusíte v bance dokládat svoje příjmy, se může hodit všem, co nemají pravidelný příjem, nebo ho nemohou doložit. Je určena i pro ty, kdo nesplní podmínky pro získání klasické hypotéky (týká se to například i OSVČ, kteří podnikají teprve kratší dobu). U hypotéky bez doložení příjmů ale většina bank nabídne pouze úvěr do výše 50% z odhadní ceny.

Offsetová hypotéka

Offsetová hypotéka je specifický typ hypotečního úvěru. V tomto případě vám banka započítá jako záruku za poskytnutou hypotéku i všechny finanční prostředky, které u ní máte uloženy v jiných finančních produktech. Můžete tak za hypoteční úvěr ručit termínovanými vklady, vklady na spořících nebo jiných účtech. Velkou výhodou tohoto typu hypotéky je to, že peníze vám zůstávají k dispozici a současně tím snižujete zatížení vašeho finančního rozpočtu.

Hypotéka bez registru

Hypotéka bez registru znamená to, že poskytovatel hypotéky (banka) nepřihlíží k záznamům v některém bankovním registru klientských informací. Většina bankovních ústavů totiž neposkytuje hypotéky (obecně jakékoliv půjčky) těm kdo se někdy dostali do problémů při splácení. Řešením je pak právě hypotéka bez registru. U ní ale musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou nebo s tím že vám banka zpravidla nabídne úvěr maximálně do 50% z ceny kupované nemovitosti.

Neúčelová hypotéka

Neúčelová hypotéka je určená na cokoliv. To znamená, že půjčené peníze nemusí sloužit jen k nákupu nějaké nemovitosti, ale že získané peníze můžete použít třeba na zahájení podnikání nebo na jakékoliv jiné výdaje. Neúčelová hypotéka se velmi často označuje jako americká hypotéka.

Investiční hypotéka

Zatímco běžná hypotéka je určena především k financování nákupy bydlení (žadatel o hypotéku si pořizuje nový dům či byt), investiční hypotéka slouží především k financování nákupu komerčních nemovitostí nebo k financování investic do realit. S investiční hypotékou si tak můžete pořídit třeba byt, který pak budete dále pronajímat, nebo z ní můžete financovat nákup nemovitosti k podnikání.

Podrobné srovnání
  • Hypotéka 50%-100%
  • Splatnost 5–40 roků
  • Srovnání poplatků
  • Srovnání fixace
  • Bez poplatků
  • Bez příjmů
  • Bez registrů
  • Různé banky
  • Doplňkový úvěr
Podrobné srovnání hypotéky
OVB life.cz
Vybíráte hypotéku pro váš nový byt či dům a nevíte si rady? Odborníci z OVB Allfinanz vám s výběrem pomohou!
Aktuality finance:

Správa SEO pro Váš web

Správa SEO pro Váš web

Pokud se chcete v dnešní době prosadit, bez kvalitního webu se zkrátka neobejdete. Zatímco dříve probíhala reklama převážně formou doporučení na základě vlastní zkušenosti,... 
[Celý článek]

Potřebujete peníze ihned? Zažádejte si o Hypopůjčku!

Potřebujete peníze ihned? Zažádejte si o Hypopůjčku!

Hledáte spolehlivého poskytovatele nebankovních půjček, a přitom nechcete trávit všechen svůj volný čas u přepážky vyplňováním formulářů a nejistým čekáním,... 
[Celý článek]

Půjčka před výplatou první zdarma pouze u společnosti Zaplo.cz!

Jedna kapsa prázdná a ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takto vypadá vaše finanční situace? Nemáte prostředky pro úhradu nájmu? Nemáte z čeho zaplatit fakturu telefonního... 
[Celý článek]

Konec 100 % hypoték? Je to možné?

Zástupci České národní banky se nechali slyšet, že během roku 2015 chtějí učinit přítrž 100 % hypotečním úvěrům. Pokud toto rozhodnutí projde a dočká se schválení,... 
[Celý článek]

Půjčte si malou částku a umořte všechny své dluhy

Pokud jste se někdy ve svém životě zajímali o finanční úvěr, určitě vám byly v mžiku předloženy neuvěřitelné nabídky. Všechny slibovaly tu největší výhodnost,... 
[Celý článek]

Refinancujte staré úvěry s RePůjčkou od Equa bank

Refinancujte staré úvěry s RePůjčkou od Equa bank

Dostali jste se do finanční tísně? Museli jste si půjčit peníze? Máte ale více úvěrů, které už nestíháte platit? Equa bank má pro vás efektivní řešení, jak se... 
[Celý článek]

Americká hypotéka – řeší vaše problémy?

Americká hypotéka? To si jako mám jet půjčit na barák až do Ameriky? No, dneska už by se nechal takto vyvést z míry už skutečně málokdo. Přestože pojmenování produkt... 
[Celý článek]