Jaká je Americká hypotéka od České spořitelny?

Česká spořitelna nabízí svým klientům kromě klasické hypotéky i tzv. Americkou. Ta se od té klasické liší tím, že je poskytována maximálně do 70 % hodnoty nemovitosti, její maximální doba splatnosti je stanovena na patnáct let a nemusíte si kvůli jejímu sjednání zakládat sporožirový nebo běžný účet u České spořitelny.

Jaké jsou další parametry Americké hypotéky od České spořitelny?

Minimální výše úvěru činí 150 tisíc korun, které můžete použít například na koupi nového nebo ojetého auta, na studium v zahraničí, na drahou dovolenou, na nové vybavení domácnosti a další. Jako zástava následně poslouží vaše nemovitost. Maximální výše této hypotéky není stanovena. Pouze je omezena hodnotou vaší nemovitosti a schopností splatit České spořitelně úvěr za sjednaných podmínek. Jak už jsme uvedli výše, je maximální doba splatnosti stanovena na patnáct let. Minimálně musíte hypotéku splatit za jeden rok.

Kolik budete měsíčně splácet?

Po celou dobu splatnosti úvěru budete mít garantovanou výši úrokové sazby, která je stanovena nav minimální výši 7,3 %. Pokud si tedy půjčíte částku například 150 000 korun na nejnižší možnou dobu, tedy jeden rok, budou vaše měsíční splátky činit 12 980 korun, jednorázový poplatek za zpracování úvěru 5 000 korun a poplatek za vedení účtu 97 Kč měsíčně. České spořitelně tak ve výsledku vrátíte 162 015 korun. Budete-li si chtít půjčit na delší dobu, tedy například na 15 let, budou vaše měsíční splátky činit 1 380 korun, a ostatní poplatky budou naprosto stejné jako u předchozího případu. V této situace bance vrátíte částku 270 849 korun.

Jaké jsou podmínky pro založení úvěru?

Abyste si mohli tento úvěr založit, budete potřebovat dokument pro prokázání příjmů, doklady k nemovitosti a dva platné doklady totožnosti. Ke všemu musíte být osobou starší 18 let. Nic víc k zažádání si o Americkou hypotéku od České spořitelny nebudete potřebovat!