Novinky v nabídce na hypotéky

EQUA bank začala nabízet neúčelové hypotéky pro podnikatele
EQUA bank začala nabízet neúčelové hypotéky pro podnikatele

V nedávné době hned několik bank přišlo s novými nabídkami hypotečních úvěrů. Mezi novinky patří třeba neúčelový hypotéka pro podnikatele od EQUA bank, speciální hypotéky od Hypoteční banky pro členy profesních komor, oznámení že AXA bank začne také nabízet hypotéky nebo třeba hypotéka s bonusem 5% od ČSOB

Hypotéka pro podnikatele od EQUA bank

EQUA bank začal v nedávné době nabízet neúčelovou hypotéku pro podnikatele. Ta má proti běžnému neúčelovému hypotečnímu úvěru nižší úrokovou sazbu, tedy jen 5,39% (roční úrok). U této hypotéky pro podnikatele je pak možné získat až 70% z odhadní ceny nemovitosti. Získané finance je pak možné využít na libovolný účel, třeba i na investici do firmy nebo jiné výdaje. K hypotéce pro podnikatele pak banka nabízí i bankovní účet zdarma a vstupní bonus 5000 Kč.

Hypotéka pro advokáty, exekutory, lékaře a další od Hypoteční banky

Pokud podnikáte nebo pracujete jako OSVČ, při vyřizování hypotéky banka zpravidla požaduje předložení daňových přiznání za poslední dva roky. S novinkou od Hypoteční banky se tomu ale můžete vyhnout. Hypoteční banka nabízí vybraným profesím (pro advokáty, exekutory, notáře, lékaře, stomatology, veterináře, architekty nebo daňové poradce) jiné podmínky.

Pro nárok na hypotéku stačí bance předložit výpisy z bankovního účtu za posledních 6 měsíců. Banka pak zohlední 60% ze všech příchozích plateb a to pak použije jako váš průměrný příjem pro výpočet nároku na hypotéku. Je ale stále nutné abyste podnikali alespoň 2 roky.

Hypotéka s bonusem 5% od ČSOB

Novinka od Československé obchodní banky se snaží zavázat klienty k dlouhodobému využívání služeb této banky. Pokud se jako klient s hypotékou zavážete, že v průběhu splácení úvěru neodejdete ke konkurenci, banka vám vyplatí bonus 5% z půjčených peněz. U hypotéky na 3 miliony korun tedy tento bonus bude dělat 150 000 Kč. Tyto peníze sice nedostanete volně k dispozici, ale banky vám je započítá při splácení. Po 12 letech splácení se vám automaticky odečte první část (v tomto příkladu 75 tisíc korun) a na konci pak druhá část (dalších 75 tisíc korun).

Nové hypotéky od AXA Bank

V květnu 2012 oznámila AXA Bank, že v nejbližší době i ona začne poskytovat hypotéky. Je to tedy další nová banka, která začne konkurovat klasickým bankám a jejich hypotékám (v nedávné době to byly i nové banky ZUNO banka, FIO Banka nebo EQUA banka).

AXA plánuje v červenu 2012 začít nabízet hypotéky v pilotním provozu. Pokud se vše osvědčí, v následujících měsících osloví se svou nabídkou i širokou veřejnost.

Díky těmto novinkám by se v blízké době měli spíše zlepšovat podmínky pro zájemce o hypotéky. V poslední době je konkurence na trhu s hypotečními úvěry vysoká. Úrokové sazby sice neklesají, ale to je spíše díky tomu, že jsou již několik měsíců na svém historickém minimu. Dá se očekávat spíše zvýšený tlak na snižování poplatků nebo poskytování různých výhod a bonusů pro nové klienty.