Hypotéky bude nabízet i AXA bank

Hypotéky bude v blízké době nabízet i AXA bank, pomůže to snížit poplatky za hypotéky?
Hypotéky bude v blízké době nabízet i AXA bank, pomůže to snížit poplatky za hypotéky?

Na bankovní trh s hypotékami v ČR od června vstoupí další banka. Nově si tak budete moci pořídit hypotéku i od AXA Bank. Ta plánuje od června 2012 spustit testovací program, ve kterém bude hypotéky nabízet především pro své zaměstnance nebo pro jejich rodinné příslušníky a dále pro vybranou skupinu klientů. Během následujících týdnů by pak nabídka hypotéky od AXA bank měla být dostupná i široké veřejnosti.

Co nabízí AXA bank

Kromě nově připravované nabídky na hypotéky nabízí AXA v ČR především pojištění a různé finanční produkty včetně pojištění vozidel, životního pojištění, penzijního pojištění nebo investice do podílových fondů.

Z bankovních produktů jste od AXA Bank mohli využívat především spořicí účet. Ten nabízí poměrně výhodné podmínky. V současné době můžete mít na spořicím účtu od AXA bank úrokovou sazbu 2,8% (roční úroková sazba). A to je více než nabízí mnoho jiných bank v ČR.

Spořicí účet u AXA bank je navíc možné mít zdarma, bez poplatků a k účtu dostáváte i platební kartu, takže si peníze můžete vybrat nebo s nimi platit když zrovna potřebujete. Spořicí účet je navíc možné založit bez osobní návštěvy banky. Stačí jen vyplnit potřebné dokumenty a poslat do banky požadované kopie dokladů.

Spořicí účet AXA Bank byl v minulých letech hned několikrát vyhlášen za nejlepší spořicí účet. V roce 2012 získal ocenění „Zlatá koruna 2010“. V roce 2011 pak další ocenění „Finanční produkt roku 2011“ v anketě Finparáda.

Pokud budou mít hypotéky od AXA bank podobně výhodné parametry jako jejich spořicí účet, určitě to bude velmi zajímavá nabídka. Zatím banka ale konkrétní podmínky pro svoje hypotéky nezveřejnila, musíme se tedy nechat překvapit.

AXA pojišťovna a penzijní fond

AXA bank působí v ČR od roku 2010. Tato banka je součástí skupiny AXA Group kam patří i AXA penzijní fond a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.

Za rok 2011 vykázaly Penzijní fondy AXA celkový zisk ve výši 575 miliónů korun a ke konci roku 2011 skupina spravovala finanční aktiva ve výši 33,2 miliardy korun.