Jak úspěšně refinancovat hypotéku?

Zřídili jste si hypotéku? Už vám končí čas fixace hypotéky? Pak je na čase řešit refinancování hypotéky. Nečekejte, až bude pozdě! Poradíme, jak na to snadno a rychle! U každé banky dostanete fixaci hypotéky pouze na určité období. Nezapomínejte však, že poté můžete přejít k jiné bance. Nemusíte splácet svou hypotéku do konce u banky, kde jste si ji zřídili. Nebuďte tedy konzervativní a polepšíte si ve svém rodinném rozpočtu!

Kdy je vhodné začít s refinancováním půjčky?

Nečekejte až na konec fixačního období, a to v žádném případě! Už 4 měsíce před koncem fixace se začněte zajímat, jak to vypadá s úroky u banky, kde máte zřízenou hypotéku, na další léta splácení. Pokud se vám něco nezdá, požádejte přímo banku o nové informace. Pokud nejste spokojeni, začněte se dívat po nabídce jiných bank. Nejdříve si ovšem musíte vyžádat u své banky potvrzení o zůstatku úvěru.

A nyní můžete začít oslovovat jiné banky. Ty vám mohou ručit výši sazby min 30 dní předem. Nejdříve vyhledejte nezávazně všechny potřebné informace nebo si rovnou nechte udělat přímo nabídku hypotéky u několika různých bank. Poté s nejlepší nabídkou navštivte znovu předchozí banky a uvidíte, že vám bude nabídnuta ihned lepší nabídka během okamžiku! Nebojte se oslovovat banky, uvidíte, že na tom pouze vyděláte a polepšíte si!

Co všechno je potřeba k refinancování?

K refinancování bude potřeba pár dokumentů. A to původní smlouvy o hypotečním úvěru, dva doklady totožnosti, zástavní smlouvu, potvrzení o příjmů, nabývací smlouvu k dané nemovitosti, výpis z katastru nemovitostí, souhlas původní banky k převedení hypotéky. Dále se informujte u nové banky, které další dokumenty vyžaduje.

Někde budete za převedení hypotéky platit, některé banky poskytnou tuto službu zdarma. Důležité je však včasné řešení refinancování. Nikdy nečekejte na poslední chvíli!