Hypotéka – snadná půjčka na bydlení

Máte starosti s bydlením? Už vás nebaví bydlet v podnájmu nebo pronajatém bytu? Nebo uvažujete o hezkém menším rodinném domku za městem? Nemáte peníze? Pokud jste odpověděli na všechny předchozí otázky kladně, pak je právě pro vás hypotéka dobrým pomocníkem.

Co si představit pod pojmem hypotéka?

Hypotéka neboli hypoteční úvěr je finanční produkt, který je poskytován fyzickým i právnickým osobám. Další podmínka říká, že musí být vázána k zástavnímu právu na území České republiky. Co si pod předchozí větou představit? Znamená, že za hypotéku musíme ručit nemovitostí, ale nemusí to být pouze nemovitost. Existují dva druhy hypoték – účelová, americká. První z nich tzv. účelová hypotéka je využívána pouze na investici do nemovitosti. Na druhé straně americká hypotéka lze použít na financování čehokoliv dle vaší volby.

Kde si hypotéku sjednat?

Hypotéka je dnes poskytována mnoha finančními společnostmi. Je si tedy z čeho vybírat. Díky široké nabídce se firmy předbíhají ve službách, které jsou svým klientům schopny poskytnout. V prvé řadě se můžete obrátit na svou banku, kde máte založen běžný účet. Není to však podmínka. Poté prozkoumejte všechny ostatní nabídky bank, popřípadě dojděte do banky s nabídkou od jiné banky. Uvidíte, že se vám budou ihned snažit poskytnout výhodnější hypoteční úvěr. Protože každá banka o své klienty doslova bojuje. Nyní jsou dokonce velmi výhodné úrokové sazby pro pořízení hypotéky. Není tedy na co čekat!

Co musí splnit žadatel o hypotéku?

Každý žadatel o hypotéku musí být plnoletý, občan České republiky. Může ale také žádat i cizinec dlouhodobým povolením k pobytu na území České republiky. Banka pak posoudí vaše příjmy, zda jsou dostatečně vysoké pro samotné splácení hypotéky. Také může požadovat vaši platební historii, jestli splácíte všechny dluhy a závazky včas. Pokud splníte všechny podmínky, můžete začít stavět váš vysněný rodinný domek!