Konec 100 % hypoték? Je to možné?

Zástupci České národní banky se nechali slyšet, že během roku 2015 chtějí učinit přítrž 100 % hypotečním úvěrům. Pokud toto rozhodnutí projde a dočká se schválení, sen o vlastním bydlení se rozplyne všem, kteří nemají nějaké úspory z dřívějška. Anebo ne? Jakým způsobem je možno financovat nový domek v případě, že nemáte našetřenou ani korunu? Nepřestávejte číst následující řádky a prozradíme vám to. Máme pro vás hned 3 zajímavé tipy, díky kterým si můžete postavit vysněnou roubenku nebo luxusní vilu i tehdy, pokud éra 100 % hypoték nadobro skončí.

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Pokud máte stavební spoření, můžete použít tzv. překlenovací úvěr ze stavebního spoření nebo chcete-li řádný úvěr ze stavebního spoření. Jeho největší výhodou je skutečnost, že je zatížen nízkou úrokovou sazbou a také možnost úvěr kdykoliv splatit bez sankcí.

Zástava ve formě nemovitosti

Abyste získali dostatek finančních prostředků pro koupi nebo výstavbu nového domu, je možno bance poskytnout zástavu ve formě pozemku, rekreační chaty nebo chalupy nebo bytu, který se rozhodnete využívat.

Spotřebitelský úvěr

Pokud hodláte zbývající část prostředků určených pro refinancování hypotéky dorovnat spotřebitelským úvěrem, mějte na paměti, že tento způsob řešení patří mezi nejnákladnější a nejrizikovější. Ve finále můžete přeplatit vskutku horentní částky. Pokud ovšem nemáte na vybranou, je možno realizovat i toto řešení.