Neúčelový hypoteční úvěr od mBank

Pokud vám zní název moc vědecky, používejte zažité – americká hypotéka. Úvěr na cokoliv zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Produkt bývá často využíván ke konsolidaci půjček a úvěrů.

Parametry produktu od mBank

Žadatelem o neúčelový hypoteční úvěr může být osoba starší 18 let, která má stálý zdroj příjmů. Jestliže jste se rozhodli pro toto řešení, mBank vám nabízí, že o hypotéku mohou žádat až čtyři žadatelé a možnost zástavy i rozestavěné nemovitosti. Půjčit si můžete od 200 000 Kč, přičemž horní hranice je limitována jen vaší schopností splácet a 65% hodnoty zastavované nemovitosti. Doba splatnosti neúčelové hypotéky může být od 12 měsíců do 20 let a je rovněž limitována věkem nejstaršího z žadatelů, který nesmí přesáhnout 70 let ke dni úplného splacení úvěru.

Vybírat můžete mezi variabilní a fixní úrokovou sazbou s dobou fixace úroků na 1 – 5 let. Po jejím uplynutí lze vyybrat další fixní období nebo hypotéku převést na variabilní sazbu.

Hypotéka bez poplatků

S hypotékami bývá tradičně spojená řada poplatků, se kterými se však u mBank nesetkáte. Neplatí se tu ani za vyřízení, ani za posouzení, ani za poskytnutí, ani za vyhotovení hypotéky. nejsou tu poplatky za vedení úvěrového ani osobního účtu, zdarma jsou všechna čerpání hypotéky včetně čerpání na základě návrhu na vklad zástavního práva.

Další výhody

Podstatnou výhodou jsou i velmi výhodné úrokové sazby. Ročně lze zdarma vkládat mimořádné splátky až do výše 20% z výše roční jistiny. Americkou hypotéku lze vyřídit i bez dokládání výše příjmů, a to v případě, že si půjčíte jen sumu do výše 30% hodnoty zastavované nemovitosti, maximálně 2 miliony korun, nebo do výše 50% hodnoty nemovitosti, jde-li o dva spolužadatele.