Porovnání hypotéky 50% - 100%
Hypoteční úvěry:
Srovnání půjčky Podrobné srovnání půjček

Srovnání půjčky a úvěry. Více než 70 nabídek. Vyberte si půjčky na bydlení, na auto, na nákupy, na studium nebo půjčky na cokoliv. Porovnávat půjčky můžete podle mnoha různých parametrů.


Podrobné srovnání půjček

Hypotéky na bydlení nabízíme již více než 20 roků. Vyberte si ze široké nabídky prověřených bankovních produktů a vyzkoušejte půjčku na bydlení, která vám zaručí spokojené stáří.

Co s hypotékou při rozvodu

Co dělat s hypotékou při rozvodu? Existuje několik možností jak to řešit.

Co dělat s hypotékou při rozvodu? Existuje několik možností jak to řešit.

Rozvod je jistě nepříjemná životní situace. Stejně nepříjemné je následné dělení společného majetku. Jak správně postupovat pokud se rozvádíte a máte společnou hypotéku na váš dům nebo byt? Jaké jsou možnosti jak řešit rozvod a hypotéku?

Hypotéka a rozvod

V případě, že se rozvádíte, a máte s manželem nebo manželkou společnou hypotéku, máte několik možností jak celou situaci řešit. Každá z možných variant má různé výhody a nevýhody. Liší se také cena, kolik vás to celé bude stát.

Varianta 1: Hypotéku si ponechá jenom jeden

Toto je asi nejčastější varianta, jak se při rozvodu řeší hypotéka. Předpokladem ale je to, že se oba dohodnete, který z vás si ponechá byt nebo dům a sním spojenou hypotéku. Důležité je také to, abyste měli dostatečné příjmy.

V takovém případě je nutné zajít do banky a předložit pravomocný rozsudek o rozvodu a požádat aby byl jeden z manželů z hypotéky vyvázán. Je ale nutné aby ten, kdo si bude hypotéku, ponechávat měl dostačené příjmy. V opačném případě banka toto vyvázání z hypotéky neschválí (existuje ale možnost, abyste si k hypotéce přibrali nějakého nového spoludlužníka – třeba někoho známého, rodiče, sourozence).

V tomto případě se nemění parametry úvěrů, doba splatnosti, úroky, pravidelné splátky zůstávají stejné. Banka ale obvykle účtuje nějaký jednorázový poplatek, často 1 – 5 tisíc korun.

Varianta 2: Prodej nemovitosti

Druhou možností jak řešit hypotéku a rozvod je prodej nemovitosti a následné rozdělení celé částky. Banky běžně umožňují prodej nemovitosti, na kterou je vedená hypotéka. Jsou dvě možnosti, buď nový majitel zaplatí celou cenu, z níž se doplatí zbytek hypotéky, nebo si nový majitel sjedná novou hypotéku (či převezme tu vaši). Peníze získané prodejem je pak možné velmi jednoduše rozdělit.

Nevýhodou této varianty může být prodej v době běžící fixace. Pokud prodáte nemovitost a splatíte celou hypotéku v době sjednané fixace, zaplatíte zpravidla poměrně vysoké penále za předčasné splacení hypotečního úvěru.

Varianta 3: Hypotéku dál platíte oba

Tuto možnost můžete využít hlavně v případech, že se jste schopni vzájemně dohodnout. V takovém případě i nadále platí hypotéku oba rozvedení manželé. Oba jsou i nadále vlastníky nemovitosti (každý vlastní polovinu). To je časté hlavně v případech kdy mají rozvedení děti.

Z právního hlediska je určitě dobré ošetřit všechny vlastnické vztahy, mimo jiné třeba i to, že ten z rozvedených manželů, který bude nemovitost využívat, bude tomu druhému platit nějaké nájemné.

Na vypořádání majetku máte 3 roky

Při rozvodu platí, že během 3 let od pravomocného rozvodu byste měli vypořádat svůj společný majetek – rozdělení společného majetku notářským zápisem. Pokud se do 3 let nedohodnete a nevypořádáte, můžete o rozdělení majetku požádat soud. Pokud k tomu nedojde, má se za to že došlo k ideálnímu rozdělení společného majetku na dvě poloviny – to platí pro veškerý majetek i pro všechny závazky (dluhy, půjčky, pohledávky).

Podrobné srovnání
  • Hypotéka 50%-100%
  • Splatnost 5–40 roků
  • Srovnání poplatků
  • Srovnání fixace
  • Bez poplatků
  • Bez příjmů
  • Bez registrů
  • Různé banky
  • Doplňkový úvěr
Podrobné srovnání hypotéky
OVB life.cz
Vybíráte hypotéku pro váš nový byt či dům a nevíte si rady? Odborníci z OVB Allfinanz vám s výběrem pomohou!
Aktuality finance:

Správa SEO pro Váš web

Správa SEO pro Váš web

Pokud se chcete v dnešní době prosadit, bez kvalitního webu se zkrátka neobejdete. Zatímco dříve probíhala reklama převážně formou doporučení na základě vlastní zkušenosti,... 
[Celý článek]

Potřebujete peníze ihned? Zažádejte si o Hypopůjčku!

Potřebujete peníze ihned? Zažádejte si o Hypopůjčku!

Hledáte spolehlivého poskytovatele nebankovních půjček, a přitom nechcete trávit všechen svůj volný čas u přepážky vyplňováním formulářů a nejistým čekáním,... 
[Celý článek]

Půjčka před výplatou první zdarma pouze u společnosti Zaplo.cz!

Jedna kapsa prázdná a ta druhá? Vysypaná! Že přesně nějak takto vypadá vaše finanční situace? Nemáte prostředky pro úhradu nájmu? Nemáte z čeho zaplatit fakturu telefonního... 
[Celý článek]

Konec 100 % hypoték? Je to možné?

Zástupci České národní banky se nechali slyšet, že během roku 2015 chtějí učinit přítrž 100 % hypotečním úvěrům. Pokud toto rozhodnutí projde a dočká se schválení,... 
[Celý článek]

Půjčte si malou částku a umořte všechny své dluhy

Pokud jste se někdy ve svém životě zajímali o finanční úvěr, určitě vám byly v mžiku předloženy neuvěřitelné nabídky. Všechny slibovaly tu největší výhodnost,... 
[Celý článek]

Refinancujte staré úvěry s RePůjčkou od Equa bank

Refinancujte staré úvěry s RePůjčkou od Equa bank

Dostali jste se do finanční tísně? Museli jste si půjčit peníze? Máte ale více úvěrů, které už nestíháte platit? Equa bank má pro vás efektivní řešení, jak se... 
[Celý článek]

Americká hypotéka – řeší vaše problémy?

Americká hypotéka? To si jako mám jet půjčit na barák až do Ameriky? No, dneska už by se nechal takto vyvést z míry už skutečně málokdo. Přestože pojmenování produkt... 
[Celý článek]