Hypotéka naruby

Po velice oblíbené americké hypotéce dorazila na český trh žhavá novinka – australská hypotéka. Po pravdě řečeno žhavě nový je pouze název, princip produktu je známý a dlouhodobě oblíbený. V čem se australská hypotéka liší od všech ostatních?

Poskytovatel Hypoteční banka

Hypoteční banka je specialistou na poskytování hypotečních úvěrů šitých na míru. Poskytuje hypotéky na byty v osobním vlastnictví i na družstevní byty, americké hypotéky, hypotéky na rodinné domy, na koupi pozemku i na stavbu a rekonstrukci. Nabízí přitom klientům velice zajímavé úrokové sazby, které začínají již na 2,94% v případě, že chcete hypotékou financovat nemovitost do výše maximálně 70%. Na hypotéky do 85% výše ceny se vztahuje úroková sazba od 3,04%, na stoprocentní hypotéky pak sazba 4,34%. Americké hypotéky jsou úročeny sazbou od 7,59%.

Výhody australské hypotéky

Princip australské hypotéky spočívá v tom, že čím více peněz si od banky půjčíte, na tím nižší úrokovou sazbu dosáhnete. Navíc vám Hypoteční banka nyní nabízí slevy z úrokové sazby v případě, že si svou hypotéku zafixujete na 3, 5 nebo 7 let. Týká se to všech úvěrů v hodnotě nad 1 000 000 korun s LTV do 85% a výše slevy může být až 0,4%. Tato akční nabídka se však nevztahuje na hypoteční úvěry s LTV od 86 do 100%, ani na předhypoteční úvěry a americké hypotéky.

Nový název, starý produkt

Přestože s australskou hypotékou přišla hypoteční banka teprve nedávno, samotný princip využívaly již dříve jiné banky, např. GE Money nabízí hypotéku za podobných podmínek již několik let a obdobný produkt najdete také v nabídce ČSOB.