Hypotéka od mBank nejen na bydlení

Ne všechny hypotéky musí být pouze na bydlení nebo na rekonstrukci. Některé vám banka poskytne například i na refinancování, konsolidaci nebo vypořádání kupříkladu při rozvodu. Taková je hypotéka i u mBank, kterou si můžete sjednat už dnes!

Co byste měli vědět o hypotéce od mBank?

Abyste si tuto hypotéku mohli sjednat, musíte být starší 18 let a mít stálý zdroj příjmů. Pokud už tuto základní podmínku nebudete splňovat, vaše žádost bude rovnou smetena ze stolu. V opačném případě si připravte dva doklady totožnosti, potvrzení příjmů a rozmyslete si, kolik si vlastně budete chtít půjčit.

Kolik vám mBank půjčí?

Minimální výše hypotečního úvěru od mBank je 200 000 korun. Tuto částku můžete tedy využít jak na rekonstrukci, tak i na refinancování nebo na vypořádání. To jsou totiž nejčastější důvody lidí, kteří si půjčují právě tuto částku. Na druhé straně máte k dispozici částku rovnající se 100% hodnoty zastavované nemovitosti.

Kolik budete splácet?

Nejdůležitější není ani tak částka, kolik si půjčíte, ale kolik budete následně splácet. Ta se samozřejmě hypotéka od hypotéky liší. Důležitými faktory je částka, doba splatnosti či určení výše splátek. Například při půjčce minimální částky 200 000 korun na dobu jednoho roku, budou vaše měsíční splátky činit pouhých 1 073 korun. V takovém případě přeplatíte jen 5 280 korun a hypotéka se tak pro vás nestane ničím hrůzostrašným. Platí zde tedy stejné pravidlo, jako u všech jiných půjček – nejvýhodnější je nejkratší možná doba splácení. Naprosto nevýhodnou variantou je tedy splácení po maximální možnou dobu, a to pěti let, kdy přeplatíte až tři procenta z půjčené částky.