Hypotéka přes internet? Žádný problém!

Hypotéka přes internet

Co je vlastně hypotéka? Většina z nás si asi jako první vybaví nějaké půjčení peněz, úvěr. Již méně lidí si jako první věc, kterou mají spojenou s pojmem hypotéka, vybaví úvěr na nemovitost. Svým způsobem ale mají pravdu obě strany. Existují totiž dva typy hypoték. Prvním z nich je takzvaná účelová hypotéka, která je vázána pouze a jen na investici do nemovitosti. Ta je zároveň zajištěna zástavním právem k nemovitosti, obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost. Druhým typem je neúčelová, takzvaná americká hypotéka. Jak sám název napovídá, její původ sahá na půdu Spojených státu amerických. Nesporná výhoda americké hypotéky je ta, že nemusíte bance oznamovat účel, za jakým si hypotéku zřizujete. Za půjčené peníze si tak můžete udělat radost opravdu čímkoliv. Chcete nové auto? Letadlo? Loď? Drahý fotoaparát? Tak právě pro vás je určena americká hypotéka.

Dnes již není problém vybrat si z nepřeberného množství nabízených hypoték, aniž byste museli zdlouhavě hledat v produktech bank. Internet zmůže zázraky, a tak existuje přímo nástroj, který vám sám vybere tu nejlepší nabízenou hypotéku, přesně pro vás na míru. Nástroj “hypotéka kalkulačka” po vás bude požadovat jen pár údajů, jako například cenu nemovitosti, naspořenou částku, kterou máte pro účel nákupu k dispozici, dobu splácení, platnost úrokové sazby nebo váš věk. Pokud vám kalkulačka vybere hypotéku, která bude opravdu splňovat všechny vaše požadavky, můžete si jí prostřednictvím internetu online sjednat. Sjednání online hypotéky vám samozřejmě zabere nějaký čas, jelikož banky potřebují znát pár vašich osobních údajů, mezi ně patří pravidelné měsíční příjmy a výdaje.

Online sjednání hypotéky skýtá řadu výhod, mimo jiné vám odpadne zdlouhavé vyplňování formulářů na pobočce některé z bank. A pokud využijete hypoteční kalkulačku, zbavíte se i otravného prohlížení bankovních produktů.