Jaké banky nám poskytnou hypotéku?

Hypotéka, slovo, které uvidíte dnes v každé reklamě i na plakátech v obchodních centrech. Každý má na zřízení hypotéky jiný názor, většinou ten negativní. Hypotéka však již není žádná špatná věc, nebojte se tedy využít zmíněné služby i vy.

Kde si hypotéku zařídit?

Hypotéku si můžeme sjednat ve většině českých bank. Nejdříve než se však do samotné banky rozhodnete dojít, nezapomeňte si připravit výpis z katastru nemovitostí, který osvědčuje vlastnictví nemovitostí, které budou sloužit jako záruka při neschopnosti splácet. Můžete si půjčit 70% ceny nemovitostí, dnes dokonce i 100%. Velká výhoda hypotéky je také ta, že nemusíte dokládat své příjmy.

Kam tedy zajít?

Doporučujeme navštívit osvědčené bankovní společnosti, například Česká spořitelna, GE Money bank, Raiffeisenbank a mnohé další. Rozhodně si nezřizujte hypotéku u malých neznámých firem. Zde totiž můžete zažít nemilá překvapení. Ať už ve výši úroku nebo následného vymáhání peněz při neschopnosti splácet. Před samotnou první návštěvou banky si zjistěte nejdříve informace o bance prostřednictvím známých nebo internetu. Vždy se také při podepisování smlouvy ptejte na všechny nejasnosti a nepodepisujte smlouvu bez přečtení! Hypotéku si dnes můžete zařídit dokonce i online!

Česká spořitelna

U České spořitelny získáte až 100% hodnotu požadovaná částky na nákup nemovitosti, minimální hodnota hypotéky je 500 000 korun. Můžete splácet po dobu 1-30 let. Poplatek za zřízení hypotéky i úroky jsou počítány z vypůjčené částky.

Komerční banka

Flexibilní hypotéka od Komerční banky, lze zařídit i online. Minimální výše úvěru je 200 000 korun, základní úroková sazba pro fixaci na jeden rok je 4,09%.