Hypotéka – řešení vašeho nového bydlení

Hypotéka se stává hlavním řešením finanční situace při koupi bytů a rodinných domů. Je výhodnou půjčkou pro každého z nás, protože díky ní si můžete pořídit svůj byt snů nebo dokonalé rodinné hnízdo.

Jak na hypotéku?

Hypotéka je výhodná ke koupi bytů, rodinných domů, rekonstrukce nebo přestavby domu, ale také může sloužit k refinancování jiného hypotečního úvěru. Obecně ji však lze použít na koupi nebo k splácení nevýhodných úvěrů. Můžete si půjčit až 70% hodnoty kupované nemovitosti, v některých bankách až 100%. Sazba úroků není přesně dána a je pohyblivá v jednotlivých letech, využijte však možnosti fixace úvěru! Podmínky se liší dle nabídky produktů jednotlivých bank. Největší položkou je poplatek za zpracování půjčky a vyhodnocení žádosti o úvěr. Minimální a maximální poplatek je však vždy dán, proto nemusíte mít strach z nečekané obrovské částky. Dále také můžete platit za expresní zřízení hypotéky. O tom, kdo nabízí hypotéku nejvýhodněji, se přesvědčíte zde.

Výhody hypotéky

Hlavní výhodou některých hypoték je, že nemusíte dokládat své příjmy, také financování hypotékou může být levnější než placení nájmu, investujete do svého majetku. Rozložení splácení na větší počet let. Před samotnou návštěvou vybrané banky si nachystejte výpis z katastru nemovitostí osvědčující vlastnictví nemovitostí, jako záruky při neschopnosti splácet. Pak už můžete začít procházet jednotlivé nabídky různých bank. Vždy si najděte více produktů a mezi nimi vybírejte. Pak už jen detailně pročtěte smlouvu a užívejte nového domova!