Nové akční hypotéky – Axa bank, Equa Bank a Volksbank

Léto přináší nové akční hypotéky - hypotéka za 1 Kč, hypotéka s nejnižším úrokem, nebo zbrusu nová hypotéka AXA.
Léto přináší nové akční hypotéky - hypotéka za 1 Kč, hypotéka s nejnižším úrokem, nebo zbrusu nová hypotéka AXA.

Konkurenční boj při poskytování hypoték sílí. Letní akční nabídky nabízí hned několik bank. Volksbank nabízí hypotéky za 1 Kč, Equa bank nabízí speciální letní bonus 5000 Kč a navíc i snížení úroků na 3,39%. Axa bank zase představila parametry své nové hypotéky. Pojďme se podívat, jaké novinky jsou aktuálně k dispozici mezi hypotékami.

Nová hypotéka AXA

O tom že nová banka Axa Bank plánuje začít poskytovat i hypotéky jsme se již zmiňovali v předchozím článku. Tato banky již začala nabízet hypotéky v Praze a středních Čechách. Stále se sice jedná o pilotní projekt, ale již jsou známy konkrétní nabídky a podmínky hypotéky od AXA bank. Čím nás chce hypotéka od AXA bank zaujmout?

Co nabízí hypotéka od AXA bank?

Hypotéka od AXA bank nabízí především tyto parametry:

 • Garantovaná úroková sazba = u fixace na 3 roky je úrok 3,55%, u fixace na 5 roků je úrok 3,65%, u fixace na 10 roků je úrok 4,09%
 • Hypotéka od 300 tisíc korun, maximální výše je 85% (LTV je 85% z odhadní ceny nemovitosti)
 • Splatnost hypotéky od 5 roků do 30 roků
 • Poplatek za schválení hypotéky je 2500 Kč
 • Pravidelný poplatek za vedení hypotečního úvěru je 150 Kč měsíčně (hypotéka může být i bez poplatku pokud si k hypotéce sjednáte doplňkové pojištění – schopnosti splácet nebo pojištění nemovitosti či domácnosti)
 • Žádné další poplatky AXA bank neúčtuje
 • Mimořádné splátky je možné provádět vždy po 12-ti měsících
 • Nemusíte mít účet u AXA bank

Při pohledu na tyto podmínky nabízí AXA bank poměrně zajímavou nabídku. Všechny parametry patří mezi to nejlepší, co hypotéky v ČR nabízí. Úroková sazba je dokonce pod průměrem. Průměrná úroková sazba hypotéky je aktuálně 3,68% (za květen 2012)

Akční hypotéka od EQUA bank

Další nová banka – Equa Bank, která již nějakou dobu nabízí hypotéky, vyhlásila velkou letní akční nabídku na svoje hypotéky. Pokud si v létě (do 15 července) sjednáte hypotéku s pětiletou fixací, dostanete úrokovou sazbu ve výši 3,39%.

Akční nabídka hypotéky od Equa bank dále zahrnuje bonus 5000 Kč. Tuto částku vám banka převede na bankovní účet, pokud si u ní sjednáte smlouvu do 30. září 2012.

Hypotéka za 1 Kč od Volksbanky

Další banka, která nabízí letní akční nabídku na hypotéky, je Volksbank. Ta nabízí svoji hypotéku bez starostí pouze za 1 Kč. Pokud si u Volksbanky uzavřete do 31. Srpna 2012 smlouvu na hypoteční úvěr – hypotéku bez starostí, za vyřízení hypotéky neplatíte žádný poplatek (resp. symbolickou 1 Kč). Hypotéka bez starostí od Volksbanky má tyto parametry:

 • Hypotéka 70%, splatnost nad 10 let, úroková sazba od 3,39%
 • Hypotéka 90%, splatnost nad 10 let, úroková sazba od 3,39%
 • Hypotéka 100%, splatnost nad 10 let, úroková sazba od 5,39%