Převratná hypotéka na bydlení

Převratná hypotéka na bydleníNa českém trhu se vyskytuje hodně druhů hypoték, které získáte od bank nebo nebankovních společností. Jednou z možností si vypůjčit peníze na stavbu nebo koupi domu je převratná hypotéka na bydlení. Co vše můžete od této půjčky očekávat? Vyplatí se vám?

 

Převratná hypotéka na bydlení se rovná hypotéce s proměnlivou úrokovou sazbou. Úroky během splácení rostou nebo klesají v závislosti na situaci na trhu financí. Sazba se odvozuje od aktuální situace na trhu s penězi. Tímto způsobem si zajistíte minimalizaci měsíční splátky, což se projeví na celkovém splacení. Celkově zaplatíte méně na úrocích než u klasického hypotečního úvěru s fixní sazbou. Nižší úroková sazba je určitě výbornou zprávou, další je možnost dávat na hypotéku mimořádné splátky. Hypotéka může být mnohem dříve zaplacena a vy opět ušetříte na úrocích a na poplatcích.

 

Jak získáte Převratnou hypotéku?

Převratnou hypotéku s variabilní úrokovou sazbou poskytují UniCredit Bank, Hypoteční banka, Raiffeisenbank, mBank a Oberbank. V průběhu uzavřené hypotéky máte kdykoliv možnost přejít na fixní úrokovou sazbu. Nedočerpání úvěru je zdarma. Po dvanácti měsících od podpisu smlouvy o úvěru můžete složit mimořádné splátky, a to až čtyřikrát ročně. Není problém se navíc pojistit pro schopnost splácet, tímto budete ochráněni před neočekávanými událostmi, které vám zabrání splácet dohodnuté částky včas.  Pokud chcete zažádat o hypotéku, vyplníte online formulář. Jedná se o jednoduše sestavený formuláž, žádající o sdělení základních informací o vaší osobě a o částce, kterou si hodláte půjčit. Jakmile vše kliknutím odešlete, bude vás kontaktovat bankéř. Následně si sjednáte schůzku na pobočce, nebo zažádáte o vyřízení telefonem či online službou. O tyto druhy hypoték si nejčastěji žádají manželé a také podnikatelé.