Rekordně nízké sazby hypoték nepotrvají věčně

Hypotéky překonávají svá historická minima! Ekonomové bijí na poplach! Sazby hypoték boří rekordy! Tyto a mnohé další šokující zprávy a slogany se na nás valí doslova ze všech stran. Rok 2014 se nes v duchu rekordně nízkých hypotečních sazeb, které ani v roce 2015 nezaznamenaly žádný výraznější nárůst. Pokud již nějakou dobu přemýšlíte o tom, že byste si rádi splnili svůj velký realitní sen, pak nečekejte na výhodnější podmínky. Těch se totiž již nemusíte dočkat. Prognózy předních ekonomů a odborníků totiž hovoří jasně. Sazby hypotečních úvěrů začnou dříve nebo později růst. Jak tedy hypotéku vybírat? O tom se pobavíme na následujících řádcích.

Nevsázejte na první produkt

Jelikož hypoteční úvěry poskytují prakticky veškeré banky operující na našem trhu, zorientovat se v jednotlivých nabídkách nemusí být vždy úplně nejlehčí. V takovém případě se vyplatí porovnat jednotlivé nabídky mezi sebou, případně si na pomoc přizvat hypotečního poradce, který by vám měl poradit s výběrem i doporučit produkt odpovídající vašim potřebám i požadavkům.

Výše úrokové sazby není všechno!

Drtivá většina zájemců o hypotéku se rozhoduje zejména na základě výše úroků, což je poměrně značná chyba. Úroky totiž nejsou všechno, roli zde hraje zejména délka splatnosti i doba fixace. Do celkových nákladů hypotéky se také vyplatí zahrnout veškeré poplatky, jenž bude nutno bance, odhadci nebo dalším subjektům a institucím uhradit. Věříme, že výběr vhodného hypotečního úvěru nepodceníte a svůj velký sen si splníte k všeobecné spokojenosti.