Standartní hypotéka od Hypoteční banky

Hypoteční bankaU Hypoteční banky si můžete svou hypotéku sestavit přesně podle vašich potřeb. Banka nabízí několik variant hypotéky podle účelu použití poskytnutých finančních prostředků. K hypotéce si pak můžete vybrat z dalších volitelných parametrů a doplňkových služeb. Hypotéky od Hypoteční banky jsou tak poskytovány na koupi bytu do osobního vlastnictví, na družstevní byt, na nákup rodinného domu, na nákup stavebního pozemku, hypotéky na stavbu či rekonstrukci, hypotéky určené k refinancování předchozích úvěrů na bydlení nebo i hypotéky na koupi rekreačního objektu (chata nebo chalupa).

U hypotéky si pak můžete nastavit další volitelné parametry jako je hypotéka bez doložení příjmů, bez poplatků, zpětná hypotéka nebo i úvěr na pořízení komerční nemovitosti či bytu / domu, který bude určený k pronájmu.

Podmínky a parametry hypotéky od Hypoteční banky

Standartní hypoteční úvěr může být poskytnut na částku od 300 tisíc korun až do 100% z odhadní ceny nemovitosti. (banka běžně poskytuje úvěry od 70% do 100% u odhadní ceny). Kromě samotné hypotéky je možné dojednat i předhypoteční úvěr.

Doba splatnosti je u tohoto finančních produktu v rozmezí 5 – 30 roků. U běžné hypotéky si banka účtuje poplatek za schválení úvěru ve výši 0,6% z půjčené částky, minimálně se jedná o 4 tisíce korun a maximálně pak zaplatíte 18 000 Kč. Výjimkou je ale variant hypotéka bez poplatků, kde můžete mít schválení zdarma.

U úvěru si můžete dojednat fixaci úrokové sazby až na 15 roků. Navíc u Hypoteční banky není požadován účet u této banky (jako to chtějí jiné banky). Za správu hypotéky pak platíte měsíční poplatek ve výši 150 Kč (u běžné hypotéky) nebo 220 Kč (u hypotéky se státní podporou).

Jak vyřídit hypotéku od Hypoteční banky

K vyřízení hypotéky vám postačí pouze dva doklady. Budete potřebovat kupní smlouvu (nebo případně smlouvu o smlouvě budoucí), k nemovitosti na kterou chcete vyřizovat úvěr. Dále budete potřebovat potvrzení o vašem příjmu (pokud budete o hypotéku žádat společně s manželem/manželkou nebo jinou osobou pak musí potvrzení o příjmech dokládat i tato další osoba).

Hypoteční banka u svých produktů nevyžaduje uzavřené životní pojištění. Svůj bankovní účet můžete mít u jakékoliv banky. Pokud zvolíte variantu hypotéka bez poplatků, podstatně tím snížíte náklady spojené s vyřizováním hypotéky. Pokud nemůžete doložit svoje příjmy, můžete si zvolit variantu bez doložení příjmu. Při jednání s bankou se nemusíte starat o dokumenty z katastru nemovitostí – ty za vás banka vyřídí sama. V některých případech dokonce banka nepožaduje znalecký odhad ceny nemovitosti, ale tento odhad zpracuje sama jen na základě předložených dokumentů. Vyřízení hypotéky tak může být velmi urychleno.
[ads-middle]

Podrobné parametry a srovnání hypoték:

Název hypotéky Hypoteční banka: Hypotéka Hypoteční banky
Poskytovatel hypotéky Hypoteční banka
Typ půjčky / úvěru Bankovní hypotéka
Výše hypotéky a splatnost:
Minimální výše úvěru 300 000 Kč
Maximálě – % z ceny 100%
Minimální doba splatnosti 5
Maximální doba splatnosti 30
Fixace hypotéky:
Fixace 1 rok 0,0419
Fixace 3 roky 3,59%
Fixace 5 let 3,49%
Fixace 10 let 4,29%
Fixace 15 let 4,59%
Poplatky:
Poplatek při schválení úvěru 0,60%
Minimální poplatek 4 000 Kč
Maximální poplatek 18 000 Kč
Vedení (bez státní podpory) 150 Kč
Vedení (se státní podporou) 220 Kč
Další poplatky:
Měsíční výpis poštou 20 Kč
Měsíční výpis elektronicky 0 Kč
Běžný účet v bance podmínkou ne
Předčasné splacení – sankce 5,00%
Čerpání 0 Kč první 3 čerpání, 800 Kč každé další
Změna smluvních podmínek. 2000 – 10 000 Kč
Doplňkové informace:
Doplňkový úvěr
Odhad ceny nemovitosti 0 – 5000 Kč
Maximální doba fixace 30
Pojištění Pojištění schopnosti splácet, majetkové pojištění
Poznámky Varianty hypoték: bez poplatků za schválení, hypotéka zpětně, s progresivním nebo degresivním splácením

Upozornění: Všechny informace v přehledu a porovnání hypoték mají pouze informativní charakter a platí k datu zveřejnění na tomto webu. Parametry jednotlivých hypotečních úvěrů se mohou průběžně měnit. Konkrétní podmínky hypotéky si vždy ověřte na webových stránkách poskytovatele úvěru. Za případné chyby a nepřesnosti v tomto srovnání hypoték se předem omlouváme.

Potřebujete půjčit peníze? Vyberte si:

Půjčka 10000 ihned

Online kalkulace splátek úvěru či leasingu z pohodlí Vašeho domova.

100000

Půjčky bez příjmu. Nemůžete doložit příjem? U nás potvrzení nevyžadujeme!

Půjčky na směnku

Objednejte si kreditku online! Bez úroku až 54 dní. Vedení zdarma.

Půjčka od soukromníka

Nikam nechoďte, malou půjčku si můžete sjednat během chvilky!